1. Využijte profesionála
Delší rána souvisí s vyšší rychlostí švihu. Než abyste se lopotně honili za kilometry v hodině cestou pokus-omyl, zkuste nejprve využít služeb profesionálního trenéra. Vyplatí se to a dost možná ušetříte čas. Podívá se na váš švih a rychle zjistí, co byste měli dělat, abyste dosáhli vyšší rychlosti.
2. Pružnost a síla
Delší drajv je především otázkou flexibility a síly. Čím pružnější budete, tím rychleji dokážete švihat. Souvisí s tím větší rozsah pohybu. Důležitá je pochopitelně i síla vložená do pohybu. Abyste toho docílili, je třeba zařadit do přípravy cvičení podporující sílu, dynamiku i pružnost. Bude to chtít trochu času, zimní období je na to ale jako dělané. Začněte hned, ať jste na sezonu připraveni.
3. Drajvink a čísla
Když už využíváte služeb profesionála, nechte si změřit parametry švihu. Já sám využívám dva švihy, jeden pro standardní drajv, který mi dá záruku, že se i pod tlakem udržím ve hře, druhý je ten, co mi přidá 20 metrů, kdy se dostávám lehce mimo svou komfortní zónu. Pamatujte si, že čím vyšší rychlost vyprodukujete, tím větší pravděpodobnost, že budete ránu hůře kontrolovat. S tím souvisí zvážení míry rizika, které jste na hřišti ochotni podstoupit, zvlášť na jamkách risk-reward.
Drajvr je velmi důležitá hůl, protože pokud vás neudrží na ferveji, koho zajímají vaše dovednosti. Při tréninku s touto holí si proto stanovte priority – například zahrát rovnou ránu. Odehrajte stanovený počet míčků a vyhodnoťte si procentuální úspěšnost. Pak zkuste přidat na rychlosti a opět si vyhodnoťte, nakolik jste byli úspěšní v zasahování vymezené zóny. Dalším úkolem může být fade, kdy nejprve chcete zahrát alespoň 3 až 5 ran, později třeba 10 až 15 atd. Úkol je opět jasný – zůstat ve hře.
(originál článku "Dustin Johnson: Jak prodloužit odpal" vyšel v časopisu Golf)