Za jistých podmínek však i golfista s nízkým až středním hendikepem může z podobné rány těžit, třebaže možná nevykouzlí precizní a vysokou ránu.
Prvním předpokladem, abyste úder úspěšně zvládli, je rychlost. Druhým předpokladem je prozkoumání místa pro dopad míčku. Ideální je volný vstup na green, kam se může míček dokutálet. Rozhodně se o ránu nepokoušejte v případě, že hrajete ze svahu nebo míček leží ve sníženině.
Chcete-li drajvr úspěšně používat i mimo fervej, mějte na paměti několik faktorů. Průměrný golfista by měl toto řešení volit pouze v případě, když se snaží docílit značné délky a potřebuje míček udržet nízko nad zemí, případně pokud na pětiparu není schopen fervejovým dřevem dosáhnout druhou ranou greenu.
K samotnému úderu drajvrem z ferveje či mírně vyšší trávy podél ferveje přistupujte jako k ráně fervejovým dřevem nebo hybridem. Prvně musíte dosáhnout kontaktu s míčkem a teprve poté se zemí. Proveďte několik cvičných švihů, při nichž budete „kartáčovat" drajvrem zem.
Míček si v postoji umístěte mírně dopředu. Vyrovnejte se trochu vlevo od cíle (platí pro pravoruké hráče), pozice míče a loft hole povedou k ráně typu fade. Zkraťte mírně úchop, získáte tak větší kontrolu nad úderem. A konečně švihněte plynule, nikoliv příliš razantně.
Mějte na paměti, že jde o úder pro golfisty s velkým srdcem, kteří se nebojí občas zariskovat. Tak hodně štěstí!
(originál článku "Rickie Fowler: Drajvrem i z ferveje" vyšel v časopise Golf)