Křížné držení patru dnes už není tak neobvyklé. Ale přitom tak lze docílit výrazného zlepšení patování. V případě křížného držení pravoruký hráč umístí levou ruku na šaftu pod pravou, což usnadňuje vyrovnání líce a její udržení v kolmé pozici vzhledem k cílové linii. Spieth svou patovací techniku člení do tří kroků.
1. Uchopení patru
Při přípravě k úderu uchopte patr pouze pravou rukou, jejíž dlaň směřuje k cíli. Poté umístěte hlavu patru za míč a namiřte ji přímo na cílovou linii. Jakmile hlavu patru nasměrujete správně, rozložte váhu rovnoměrně na obě chodidla a přiložte na patr i levou ruku, kterou grip uchopíte pod pravou rukou. Ujistěte se, že ramena jsou ve stejné výši.
2. Uvolnit spoušť
Víkendoví hráči bojují s patováním, neboť drží hůl příliš pevně, napětí však může způsobit trhavé pohyby. Oprostěte se od negativních myšlenek a zbavte se fyzického napětí. Já sám jsem si vytvořil vlastní spoušť – malý pohyb, kterým přecházím ze statického postoje (založení) do dynamického pohybu (plynulý švih). Malinko navedu konec gripu k cíli a tím odstartuju nápřah.
3. Stát a udeřit míč kolmo
Někteří hráči moc přemýšlejí o dráze patu nebo o tom, jak moc je třeba během impaktu otočit líc patru. To všechno vás ale mate! Nedělejte z patování vědu. Sám se při odtažení hole od míče soustředím na jedinou věc – abych udržel hřbet levého zápěstí od začátku do konce rovně, kolmo na cíl. Podstatné je rovněž vést hůl a držet míč ve směru cílové linie i po jeho zásahu.