1. V hlavní roli chodidla
Na začátek se soustředíte na úchop, zamíření, vzdálenost od míče atd. Možná nejdůležitější je ovšem práce chodidel. Vytváříte si jimi základnu pro celý švih. Vnímejte, jak se „boříte" do země. Tím přenesete rovnováhu na plosky chodidel, poté zapojte hýždě i stehna a zatlačte nohy tak, že pod každou botou cítíte tlak. Čím víc se spojíte se zemí, o to rychleji se můžete otáčet.
2. Hýžďové svaly
Jejich účinné zatížení ve vrcholu nápřahu dodá švihu potřebnou energii, kterou zužitkujete při spouštění hole. V pravém hýžďovém svalu se totiž uchová veškerá energie, pakliže nápřah provedete správně. Trik spočívá v rotaci za současného pokrčení kolen a zatlačení chodidel do země.
3. Pružná záda
Čím větší otočení horní části trupu, tím rychlejší švih. Maximální vytočení opět doprovází zatlačení chodidel do země a stabilita dolní části těla. Rotací uvádíte v pohyb ramena, hrudník i jádro.
4. Pokrčte kolena
Jakmile přecházíte do spouštění hole, veďte pravé koleno k cíli, zatímco levé zůstává pokrčené, avšak stabilní. Práce kolen směřuje energii na cíl a pomáhá vést hůl po správné dráze. Zároveň brání holi, aby se opožďovala nebo dostávala příliš před tělo, jakmile se blížíte do impaktu. Aby kolena pracovala efektivně, opět tlačte chodidla do země.
5. Aktivní střed těla
Jádro (střed) těla je aktivováno ihned po odtažení hole. Důležité je, aby se pohybovalo maximální rychlostí v momentě zásahu míče. Chce-li Brooks zahrát opravdu výjimečně dlouhý drajv, představuje si, že míč odpaluje břichem. Silnější břicho přispívá k rychlejšímu otáčení a tím i k delším odpalům. Proto se jej vyplatí posilovat. Díky tomu budete schopni udržet postoj v impaktu a odoláte tlaku dolní části těla.
(autor: Petra Prouzová, článek "Brooks Koepka: 5 kroků k pořádným drajvům" vyšel v časopise Golf 5/2016, str 32)